Leden 2010

Aerokineze a něco o ní

28. ledna 2010 v 20:55 | Anya
Aerokineze (aer = vzduch)
Aerokineze=schopnost ovládat a měnit proudění plynů


Než budete cvičit
Ujistěte se, že do místnosti, kde budete trénovat, neproudí žádný vzduch (klimatizace, větráky, vzduch zvenčí-okna, dveře; či spotřebiče, počítače atd.). A dejte si pozor na svůj dech.

POZOR!!! Mohou se objevit bolesti hlavy či jiné příznaky, jako pocit chladných rukou. Necvičte tedy příliž intenzivně. Pokud by se u vás nějaké zmíněné symptomy objevily, na pár dní si dejte pohov.

1. cvik
Budete potřebovat vonnou tyčinku a žádné vzdušné proudy.
Posaďte se k psacímu stolu a chvilku relaxujte. Jakmile budete uvolnění, zapalte vonnou tyčinku a sledujte stoupající kouř. Zkuste ovlivnit směr kouře a rozptýlit ho.

Pokud jste kuřáci, můžete se o to samé pokusit, když vyfukujete kouř.

2. cvik
Představte si, že jste v krajině, kde vládne vzduch. Pod našima nohama je tráva, listy létají ve větru... Stromy i jiné rostliny se ohýbají ve věčném větru a písečné duny se přesýpají. Na nebi se prohánějí mraky. Chladný a teplý vítr se mísí a vytvářejí bouře a vichřice. Na vodní hladině ne tvoří vlny.
A uprostřed toho všeho jste vy. Pozvedněte ruce a myšlenkou přikažte větru, aby valun tím směrem, který chcete. Zkuste vytvořit hurikán.Něco o atmokinezi

28. ledna 2010 v 20:50 | Anya
Atmokineze = druh magie, kterou lze ovládat atmosférické podmínky, čili počasí. Někde můžete vyvolat přeháňkou, bouři, nebo ji naopak zažehnat.


Atmokineze:
POZOR!! Ne každý si přeje počasí, které zrovna chcete vy!
Trénink
Zaujměte pohodlnou polohu, chvilku relaxujte a uvolněte se. Pak si představujte, jak padá jemný déšť. Snažte se představit si co nejvíce detailů (včetně zatažené oblohy), jednotlivé kapky, vůni deště... Duďte kreativní.
POZOR!! Dávejte si pozor na předpověď počasí, aby nezačalo pršet a vy si nemysleli, že je to vaše práce!

Něco ještě o stříbrné magii

28. ledna 2010 v 19:50 | Anya
Vampýrismus se ve svém používáni magie značně liší od praktik černé magie a okultismu.Vampýrismus má svou vlastní formu magie, která je doposud velmi málo známá a nazývá se Stříbrná, nebo též Měsíční magie. Stříbrná magie je velmi specifická forma praktik a rituálů, jejichž existence je celou řadu let utajována. Její praktiky jsou morbidní, brutální a krvavé, taková je ovšem jejich podstata a taková je i odvrácená tvář vampýrismu. Stříbrná magie není z valné části určena pro lidské bytosti, ale pro ty, kteří hluboko ve svém nitru cítí dech karpatských hor a poselství transylvánského grálu. Tak ji odhalil upírský velekněz Nosferatu před dávnými časy a její části ukryl na různých místech země. Uschoval je do různých forem a kultur a proto nikdy nebudou její magické operace popsány uceleně.
Stříbrná magie měsíce je, jak již napovídá její název, přímo návazná na cyklus měsíce. Podléhá všem jeho čtyřem cyklům, z nichž každý má svou vlastní charakteristiku a každý nese své vnitřní poslání. Ve vampýrismu je Měsíc nazýván mejestátním názvem-BÍLÝKRÁL-nebo též-SLUNCE NOCI. Všechny čtyři fáze ovlivňují život na zemi, z nichž každá je něčím charakteristická.
Nov-FÁZE ENERGIE-Vhodná doba pro většinu magických operací
Růst-FÁZE PSYCHIKY-Je to nejlepší čas pro uctívání Měsíce temnou modlitbou a klidným rituálním rozjímáním
Úplněk-FÁZE EROTIKY
Ústup-FÁZE NOVÉHO POČÁTKU
-Tato doba je vhodná pro řadu magických praktik
Stříbrná magie je jednou z nejnebezpečnějších a je to dáno i tím, že z části vychází z magie černé a z části z obecného okultismu.

Upíři - jsou mezi námi?

14. ledna 2010 v 21:38 | Anya
Již od svých počátků se lidstvo bálo dětí noci - upírů. V našem podvědomí jsou dvě definice upíra. Tou méně rozšířenou je, že upíři jsou energetické bytosti, které ze svých obětí vysávají sílu. Zdržují se ve starých domech a na místech velkých krveprolití. Druhou definici rozšířil a zakotvil v našich podvědomích Bram Stoker, autor Drákuly - upír je nemrtvý, který je aktivní pouze v noci a živí se lidskou krví.

Upíři stvořeni církví

9. ledna 2010 v 19:41 | Anya
Všichni je známe z temných mýtů a legend ze všech koutů světa. Noční stvoření, živící se krví. Nesmrtelní, s nadlidskou silou, s alegrií na stříbro a česnek a bez odrazu v zrcadle. Tyto aspekty si ale víceméně vymyslela církev...

Jak zkontaktovat anděla - pro pokročilé

8. ledna 2010 v 21:29 | Anya
Těmi pokročilými mám na mysli ty, kteří zvládli cvičení v předchozím článku.

Komunikace s andělem je velice zvlášťní - alespoň mě se takhle ze začátku jevila. Dneska bych ji nevyměnila za nic na světě! Možnosti, které vám anděl otevírá, jsou neuvěřitelné. Takže k dalšímu kroku.

Tajemství vlkodlaků

8. ledna 2010 v 21:23 | Anya
Medicína hledá vysvětlení
V 16. a 17. století patřila víra v existenci vlkodlaků k nejrozšířenějším pověrám v Evropě. Stala se dokonce i součástí víry v upíry, kdy byli lidé přesvědčeni o tom, že upír na sebe může brát vlčí podobu. Snadněji pak útočil na svou oběť skokem na hrdlo, aby mohl lépe pít lidskou krev. Problematika vlkodlactví je však mnohem složitější, než by se na první pohled zdálo…
DUCHOVNÍ ARCHETYP MINULOSTI?Otevírá se škola magie

8. ledna 2010 v 21:19 | Anya
Ahojte lidi ti co by měli zájem se učit magii a vše co je s tím spojené máte jedinečnou příležitost se přihlásit do školy magie. Ano někteří z vám si musí říkát, že je to blbost, ale záleží jen na vás Já osobně jsem tam přihlášená a musím říct, že je to dobré. Pro více podrobností klikněte tady na odkaz Škola magie.
Uvidíte sami jestli se budete chtít přihlásit a nebo ne je to jen na vás s láskou Anya.

Zlatá magie

8. ledna 2010 v 21:14 | Anya
Runa: Channon, také známá jako Chamon, plachtící orel
Zlatá magie je těžká a hustá, vsává se do země, kde je přitahována kovovými rudami, zejména drahými kovy jako je zlato. Podle některých to vysvětluje přitažlivost zlata pro inteligentní rasy a jejich touhu bojovat a zabíjet se proň. Zlatá magie může být použita k ovládání citů, zejména základních jako chtivost, žádostivost a závist. Ale zlatí čarodějové jsou především alchymisté. Jejich znalost metalurgie a schopnost nalézt (a někdo věří vyrobit) zlato učinila jejich fakultu velmi bohatou. Toto bohatství vyneslo zlatým čarodějům ve Starém světě vysoké postavení a ti často slouží jako rádci šlechticům a králům. Jsou také známí pro své umění vyrábět magické předměty z drahých kovů.Zelená magie (přírodní)

8. ledna 2010 v 21:11 | Anya
Je založena na pochopení síly země.
Využívá se k léčení pomocí přírodních prostředků, jako jsou bylinky.
Zelená magie může, ale nemusí být pouze prospěšná.
Tento druh magie je využíván například Elfy. Bývá ztotožňována se šamanismem.Šedá magie

8. ledna 2010 v 21:08 | Anya
Je kombinací bílé a černé magie
Bývá označována za univerzální magii a přiklání se k názoru dělení magie pouze podle povahy kouzelníka.
Používána jsou kouzla jak pomocná, tak i škodlivá
Šedou magií je také označována běžná, kouzelnická magieStříbrná magie

8. ledna 2010 v 21:05 | Anya
Také se zve Magií Měsíce.
Všeobecně se o stříbrné magii mnoho neví. Zatím co bílá magie i černá magie mají přibližně jasně dané parametry, které je určují a identifikují, stříbrná magie se v porovnání s nimi chová neutrálně.
Stříbrná magie má údajně za vinu jev zvaný lykantropie (přeměnu jedné životní formy do jiné, z pravidla z lidské bytosti do zvířecí), která se dějě právě za úplňku, kdy stříbrná magie měsíce má největší sílu a vyskytuje se v nejčistší formě.
Stříbrná magie má také vliv na magické schopnosti jinak nemagických předmětů. Amulety se dají "dobíjet" v úplňkovém svitu, stejně tak některé rostliny a byliny, potřebné k magickým obřadům je doporučeno, ne-li přímo nařízeno utrhnout za úplňkové noci.
Celkově se má za to, že oproti dvěma ostatním druhům magie (více méně charakterním) je magie měsíce prapůvodní energetickou baterií. Čistou, strohou a plně neutrální. Proto ji lze využít ke transformaci v bílou i černou magii, kdy jí mág rituálem vtiskne charakter a účel.
Bylo také zmiňováno spojení mezi upíry a stříbrnou magií, leč tato doměnka není ničím podložena.


Jantarová magie

8. ledna 2010 v 21:02 | Anya
Runa: Ghur, šíp Jantarová magie je syrová, téměř neschopná zkrocení. Je to síla, která seká jako drápy divoké kočky. Málokdo může úspěšně pracovat s jantarovou magií, jelikož je to primitivní síla vyhánějící rozum u všech krom nejschopnějších. Jantarová magie se shromažďuje na divokých místech světa, v hlubokých lesích daleko od lidských sídel, kde se divoká zvířata toulají v šeru stromů. Jantaroví čarodějové sdílejí něco s divočinou a často žijí v divočině, jsou divocí lovci s přirozenou spřízněností se světem zvířat. Jsou to obvykle samotáři, zřítka klidní v civilizované společnosti. Jantarová fakulta v Altdorfu je jen symbolickým místem k setkávání, většina učení fakulty se odehrává v jeskyních a na mítinách v hlubokých lesích Říše.

Červená magie

8. ledna 2010 v 20:59 | Anya
Runa: Agshy, také známá jako Aqushy, klíč k tajemství

Ohnivá magie je jako horký, suchý vítr vanoucí z pouště. Proudí a vlní se jako plamen a šíří se jako požár přes pouštní písky a sluncem vyprahlá pole. Je přitahována ohněm a horkem a víří v mohutným vírech nad vulkány Hor konce světa. Ohniví čarodějové mají pověst odborníků na oheň a jejich schopnosti sesílat ohnivé koule a požáry mají pro armády skvělé využití. Mají sklon být náladoví s prudkou povahou a nestálými city. Rozzlobenému ohnivému čaroději je lépe se vyhnout.