Březen 2010

New design

31. března 2010 v 19:08 | Anya |  Informations
avatar 2
Takže jak jste si určitě všichni všimli mám zase nový design. Sice není odemne jak jsem psala, ale nějak se mi to nedařilo a náhodou jsem narazila na tady tenhle a moc se mi zalíbil, že jsem napsala aoutorce jestli by mi ho nemohla poslat a já bych si ho nastavila. Díkybohu byla její odpověď kladná a poslala mi ho a tím jí děkuju :) . Doufám že se vám všem bude líbit, protože mě se líbí a hodně :D. No a na závěr chci oznámit že mám nové Affsko a zároveň je první takže jí děkuju že se se mnou spřátelila.

Bude opětovně rekonstrukce

29. března 2010 v 14:54 | Anya |  Informations
Ano jak už vyplívá z názvu rozhodla jsem se, že to tu trochu předělám. Dneska večer se nejspíš vrhnu na nový dess a i s menu si budu muset pohrát. Jak jste si mohly všimnout moc článku tu nepřibilo a to z jednoho důvodu že nemám tolik času jako na začátku školního roku. Letos končím střední a prostě valí se na mě učivo a nestíhám dotoho mám ještě jeden blog, který naleznete zde. No už musím jedu k zubaři, ale dneska tu ještě budu tak se mějte.

Malý úvod

19. března 2010 v 21:52 | Anya
Živly a magie

Každý, kdo se zabývá například astrologií, Tarotem či magií, již jistě něco slyšel o tzv. živlech. Mám však pocit, že mnoho z nás živly vnímá a používá jako nějakou nezbytnou nutnost, aniž by se snažil vědět o těchto základních elementech stvoření něco víc.
Oheň, Voda, Vzduch a Země se oslovují při uzavírání a otevírání magického kruhu, světí se pomocí nich magické pracovní nástroje, rozdělují nám jednotlivá astrologická znamení a Tarotové karty do čtyř základních skupin…atd.

Živly jsou základ i součást stvoření

Co znamenají tyto čtyři elementy v magické či divinační praxi?
Jsou to základní božské či, chcete-li, vesmírné energie, vzniklé z energie prvotní, kterou nazýváme akáša (duch).
V původním pojetí živly nejsou žádná božstva, ale prapůvodní elementární síly zprostředkující spojení mezi nefyzickým a hmotným světem.
Živly můžeme považovat za základ veškerého fyzického stvoření. Každá hmotná věc, předmět, bytost obsahuje vždy všechny čtyři živly, avšak vždy nejméně jeden je převládající a protože všechny živly svému nositeli předávají svou energii, je vždy nejméně jedna v převaze a takto se také nositel prezentuje navenek.
Aby to nebylo tak jednoduché ;-) , je třeba ještě zmínit názor, že každý z těchto živlů (elementů, principů) je navíc čtyřpólově dynamizovaný, což znamená, že obsahuje i zbývající živly, že tedy Oheň obsahuje Vodu stejně jako Vzduch i Zemi, každý živel zná i ty zbývající stejně, jako sebe sama.
Proto, za určitých okolností a podmínek, mohou jeden druhého nahradit, čemuž se říká transmutace, proměna "jin na jang" a naopak, apod.
Ale to již trochu moc zabíhám do podrobností…

Živly jako bohové

V přírodní magii může být živlům přiřknut status Božstev, Vládců čtvrtí, Pánů světových stran apod, což není vůbec na škodu, vychází to částečně z tradic a lépe se takovými představami pracuje.
Protože živly nelze brát v žádné magické ani divinační praxi jako nezbytný přívažek, ale jako neoddělitelnou, nezbytnou a mnohé určující sílu, vyplatí se s nimi vážně spolupracovat.
A je jedno, zda někomu vypracovávám horoskop, vykládám Tarotové či jiné karty nebo provádím evokační rituál. Každý z živlů lze totiž spojit s určitou částí našeho života a to jak v oblasti osobní, tak obecné.

Vzduch

16. března 2010 v 13:45 | Anya
Vzduch je zdrojem pohybu, osvěžení a rozumu. Je neviditelnou směsí plynů, které každý den dýcháme. Magicky řečeno je vzduch také silou mysli: mocí rozumu.

Vyjděme si na místo, kde je čistý vzduch a zhluboka dýchejme. Vdechujeme vůni květin, rozkvetlé louky. Studujeme pohyb složitě padajícího lístku. Prožijeme divy, v nichž se zjevuje tento živel. Ale nesmíme zapomenout, že energii vzduchu si neseme v sobě.
A teď asociace. Více v celém článku.

Živly

15. března 2010 v 20:46 Živly


New Dess

15. března 2010 v 14:00 | Anya |  Informations

Tak jo ten kdo tu jen náhodou zavítá tak byl už tady někdy před tím tak si mohla všimnout že mám nový dess, ale jelikož tu nikdo nechodí tak si toho nikdo nevšimne. Právě teť si připadám, že jsem tak trochu blázen, protože si tu vpodstatě píšu sama pro sebe. No dobrá, ale ten kdo už sem příjde a má rád Twilight sagu a nebo The vampire diaries tak at se podívá na můj druhý blog Sem . No a Já se sváma rozloučím.