Květen 2010

Avatars from Prince of Persia: The Sands of time

28. května 2010 v 22:03 | Anya |  Avatary
Ano po delší odmlce jsem se zase vrátila :) a přináším vám ukázky avatarů, které jsem právě dodělala jsou jen čtyři a obyčejné prosté jsou na téma jak z názvu vyčtete Prince of Persia. Včera jsem byla na premiéře u nás v Ostravě a ten film mě úplně dostal, nadchnul, unesl no zkrátka byl úžasný halvně hudba je krásna něco mám už stáhnuté a ti co váhají jestli na to jít tak vám to vřele doporučuji, protože celý příběh byl dokonalý a asi budu končit, protože bych to tu vychvalovala snad ještě sto let :D  A teď ty slíbené avatary. Snad se budou líbit.


Čarodějnictví ve starověku

24. května 2010 v 21:27 | Anya |  Nezařaditelné
víla 2
Nezanedbatelnou roli v mnoha případech hrála touha po majetku, nebo chuť zbavit se manželky, rodičů, či dětí.
Klíčovým důkazem pro usvědčení obviněné čarodějnice bylo objevení znaménka. Říkalo se mu také "ďáblovo znaménko", protože to byl údajně způsob, jímž si Satan označil své následovníky (z toho to znaménka měli údajně sát krev ďábelští pomocníci). Podezřelá byla jakákoli bulka, deformace, depigmentace, kousnutí od blechy, jizva, bradavice, mateřské znaménko. Ve Španělsku mělo být znaménko u levého oka, v Anglii na prstu a ve střední Evropě mělo být, zejména u žen na intimních partiích těla, které tak byly podrobeny všetečným pohlídkám
Horliví lovci čarodějnic prohlíželi těla obviněných a znaménka zkoušeli tak, že do nich vpichovali dlouhý špendlík. Nepřítomnost bolesti, či tryskající krve byla dostatečným důkazem. Někteří vyšetřovatelé však používali výsuvné jehly, které měli do kůže pronikat jen na oko, protože jehla vklouzla zpět do rukojeti.
Mezi nejvýznamnější procesy bezesporu patřili procesy v: Chelmsford Assizes r.1566

Vlkodlaci a příběhy o nich

24. května 2010 v 21:22 | Anya
Starověká mytologie

  • Mýtus o Lykáonovi
Prvním králem Arkádie byl Lykáón a žil zde se svými syny v naprosté bezbožnosti. Na jedné hostině pak podstrčil Diovi, kterého nepoznal, pokrm z dětských končetin. Bůh ho za to proměnil ve vlka a celý jeho palác zničil.

Magie mysli

24. května 2010 v 21:11Magické bytosti

24. května 2010 v 21:09Magie

24. května 2010 v 21:07
Me & blog

24. května 2010 v 21:05
Nový layout

24. května 2010 v 19:32 | Anya |  Informations
Takže jak jjste si určitě všichni všimli tak mám konečně nový lay. Není ovšem tak impozantní jako předešlý na takové úrovni ještě nejsem, ale pracuji na tom :). Snad se vám bude líbít, protože mě se líbí i když tu měl být jinčí, ale ten mi nešel nastavit no a to je v pořadí asi tak 3 nebo 4 lay co tu měl být :). To bude asi tak všechno a dneska ještě přidám nějaké články:)

Runové kouzlo lásky

17. května 2010 v 19:07 | Anya |  Kouzla
Potřeby: kořen kosatce nebo dřrvo jabloně
Postup: na kořen kosatce nebo dřevo z jabloně vyrýjte runu lásky.
EH
Když to uděláte představte si člověka, s jakým byste se chtěly setkat. Po tři dny s sebou runu noste, v noci jí mějte v posteli. Třetího dne hoďte večer kořen nebo dřevo do řeky, potoka, jezera. Runa vám pomůže uskuteční uskutečnění vašeho skutečného přání.

Blbne mi blog

11. května 2010 v 20:36 | Anya |  Informations
Nevím jak vám, ale mě blbne blog. Pokaždé co najedu na stránku tak mám menu až na konci stránky, ale jakmile kliknu na článek tak je vše v pořádku dokud nenajedu znovu na hlavní stránku. Taky vám to tak blbne nebo jsem jediná.

Nauč se předvídat

11. května 2010 v 13:54 | Anya
K tomu,aby ses to naučil/la, si musíš uvědomit několik věcí o sobě samé a zapracovat na těch z nich, které rzošíří tvůj záběr.

1)Uvědom si svou mysl
Aby se šestý smysl mohl pořádně rozvinout,musíš k tomu nejprve vytvořit prstor.Pomohou ti v tom i takové celkem běžné věci jako je třeba uklizený pokoj,meditační hudba,éterické oleje,tlumené světlo nebo živé květiny.Zkrátka všecko,co ti dělá dobře na dušičce.Udělej si na sebe trochu času,klidně a uvolněně si sedni na židli.Zavři oči a max.se soustřeď na to,jak dýcháš.Slyšíš svůj dech?Zhluboka nadechuj a vydechuj.Tvým cílem je co nejvíc se soustředit.Až budeš úplně uvolněná a zklidněná,začneš vnímat svou vnitřní sílu.Důvěřuj svému tělu,má totiž vlastní inteligenci,kterou bys neměla zanedbávat.Naopak se ji nauč využívat ve svůj prospěch.

2)Dej prostor své fantazii
Zatímco prvním krokem jsi posílila uvědomění si vlastního těla,ve druhém kroku jde o to dát prostor svým myšlenkám.Zasni se proto v bdělém stavu.Dostupné studie dokazují,že lidé,kteří toto dokážou,se často a hlavně správně rozhodují.Poté,co jsi lépe poznala sebe samu,se teď soustřeď na nejbližší okolí.Vyzkoušej tohle cvičeí:vytipiuj si nějaké oblíbené místečko a sleduj ho,obrazně řečeno,trochu jinýma očima než jindy.Mnohem intenzivněji.Je světlé nebo tmavé?

3)Přijímej energii a nauč se s ní zacházet
Teď sis na vlastní kůži vyzkoušela,jaký můžeš mít díky své rovnováze pozitivní vliv na druhé.CO ovšem nikdy neovlivníš,je skutečnost,že každý člověk a každé místo tě přijímá s určitou energií.Nauč se toto vyzařování vycítit.Vyzkoušej to třeba na kamarádce:posaďte se uvolněně proti sobě do křesla a otevřeně,bez předsudků se tiše pozorujte.Cítíš,jak z ní vyzařuje energie?Tak takhle to má každý.Místo abys z toho měla strach,raduj se,že dokážeš poznat,jestli ti je někdo sympatický,nebo ti spíš nahání hrůzu.

4)Poslouchej svůj vnitřní hlas
Důležité není jen přijímání enerfie,ale také rozvíjení určitých vlastních pocitů.Nesmíš nikdy zapomenout naslouchat sama sobě.uvědomuj si nejenom to,co je už je řečeno,ale také to,co vyřčeno nikdy nebylo.Chceš příklad?Určitě si nijak zvlášť nepřemýšlela nad tím,když ti v hlavě z ničeho nic zněla pořád stejná písnička.Uvědom si co je to za skladbu,může to totiž být znamení.

5)Překonej svůj strach hned na začátku
Stres a konkurenční tlak jsou ve světě stále silnější.Lidé to často odnášejí psychickými problémy(poruchami příjmu potravy,bolestí hlavy,depresemi..)Tady nepomůže žádný lékař nebo prášek-opět si musíme naučit pomoct si sami.

6)Mysli pozitivně
Největším nepřítelem člověka je strach před sebou samým,říká jedno staré přísloví.Největším problémem je očekávání,že se určitě stane tragédie(odborně se tomu říká self fulfilling prophecy=samovolně se plnící proroctví)

Jak zhotovit runy

11. května 2010 v 13:47 | Anya |  Runy
Dneska jsem se rozjela s runama a tak přináším další článek o nich + návod jak je vyrobit, očistit, pečovt a posílit.

Jak na runy:

Více se s runami sblížíte, když si je zhotovíte sami. Vyžaduje to však čas a energii, ale navážete tak s runami bližší vztah. Runy se nejčastěji zhotovují ze dřeva, kamenů, krystalů ...

Dřevo
Asi nejvíce používané je dřevo z Jasanu, Tisu, a Břízy, a to protože mají přímý vztah k runám. Jasan je totiž strom života, Tis je runa Eoh, a Bříza je runa Beorc. Dále z Jeřábu, který ochraňuje, Jabloň - ta je spojena s láskou,ale i Vrby - má silnou vazbu na Měsíc, z Dubu- ten symbolizuje sílu. Z Lísky - symbolizuje spirituální schopnosti.

Původ run

11. května 2010 v 13:34 | Anya |  Runy
12
Runy jsou historické a archeologické artefakty, nacházené od 1. stol. n. l. na rozsáhlém území od Islandu po Rumunsko. Runami tedy rozumíme nejstarší písemný systém germánských kmenů. V současnosti existuje asi 5.000 známých runových památek. Jedná se o zbraně, mince, ozdoby, amulety, talismany, kameny a pomníky. Nejstarší (existující) runové nápisy pocházejí z prvního století, runy jako takové však vznikly okolo roku 250 př. n. l. Nejmladší nalezený artefakt pochází z konce 19. století ze švédského Dalarna. Během posledních 150 let bylo postulováno několik hypotéz o původu run. Jedna z teorií je odvozovala od migrace řecké kurzívy severním směrem. Jiná se opírala o latinskou abecedu. Nejčastěji citovaný názor odvozuje původ run z abecedy severoetruských národů. Existují samozřejmě i další teorie, jedna z nich např. vidí podobnost s prehistorickými kultovními symboly, hällristningarem.


Runy a jejich původ

11. května 2010 v 13:01 | Anya |  Runy
runy
Runy pocházejí ze Severské oblasti Evropy, kterou za dávných časů obývali Vikingové, žijící v úzkém kontaktu se zemí a jejími tajemnými silami. Vikingové měli svůj vlastní systém náboženství a mytologie, který obsahoval množství božstev. Otec boha Thora, Odin, byl stvořitelem run a patří mezi jednu z nejdůležitějších postav Vikingských lidových tradic. Odin se jednou pověsil vzhůru nohama na větev stromu, aby tak se stal moudřejším a získal znalost pravých zákonů světa. Dříve než slezl, byl obeznámen s novým systémem nazvaným Runy. Tyto symboly byly užívány vysokými kněžstvem nejen k psaní, ale také k magii. Ale nejen to, runy byli vyrývány na různé věci - zbraně, osobní předměty, kameny atp., neboť jim byla přisuzována magická moc, byla s nimi předvídána budoucnost a rovněž s nimi byly invokovány sily, která mohly ovlivnit štěstí a osud člověka. Existovaly runy, které ovlivňovaly počasí, úrodu, mohly zbavit či naopak přiřknout zakletí, mohly ovlivnit zdraví či různé mezilidské vztahy.

Rozcestník

11. května 2010 v 12:56