Červen 2010

Lidstvo vymře do sta let

25. června 2010 v 12:10 | Anya |  Nezařaditelné
Metheors on planet
Příští rok dosáhne lidstvo početnosti sedm miliard jedinců. Zemi zasáhnou další změny klimatu a populační exploze a bezuzdná konzumace přispějí k tomu, že lidská rasa nebude schopna přežít a do sta let vymře.

Tvrdí to profesor mikrobiologie Frank Fenner z Australian National University, když přímo říká: "Druh Homo sapiens vymře pravděpodobně do sta let."

"Ale také řada dalších živočichů. Je to už nezvratná situace. Myslím, že na to je už pozdě. Nesnažím se to nikomu říkat, protože lidé se pořád snaží tomu zabránit, ale také rozhodné kroky stále odkládají. Je pozdě," tvrdí Fenner.

Od dob industrializace člověk začal prý měnit přírodu tak mocně, že antropogenní vlivy se směle vyrovnají účinkům doby ledové či úderu komety do zemského povrchu.

Pětadevadesátiletý Fenner sice už nepůsobí ve vědě aktivně, stále se ale snaží s odborníky komunikovat a publikuje. Celý život zasvětil studiu viru pravých neštovic, které pomáhal z lidské populace vymýtit. Sám pak vymýcení této choroby oznámil v roce 1980. Poté se věnoval studiu myxomatózy u populace australských králíků.

"Potká nás stejný osud jako lidi na Velikonočním ostrově. Klimatické změny jsou jen začátek. Ale už vnímáme velké změny v počasí... Lidský druh potká stejný osud jako mnoho jiných živočišných druhů, které nám zmizely před očima," tvrdí beznadějně Fenner.
Fire on platen

Tyto obrázky sice nejsou k tématu, ale hodně mě zaujali a líbí se mi a tak jsem se rozhodla je sem dát i samotný článek nemá nic společného s tématikou tohoto blogu, ale podle mého je zajímavý a aktuální by se dalo říct. Tento článek jsem našla pro upřesnění a affska Oroniel15.

Telepatie 1.

19. června 2010 v 19:50 | Anya
Telepatie = přenos informací (ano informací, protože kromě slov a vět se mohou přenášet i barvy, čísla, "příkazy", pocity, .. ) mezi živými tvory (lidmi, zvířaty), který je "tichý" a přenáší se pomocí myšlenek.

Věda, která se jí zabývá se nazývá psychotronika.

V telepatii můžeme fungovat jako tzv. "příjimač" a "vysílač".

Něco málo o Elfech

19. června 2010 v 19:43 | Anya
Elf
Elfové jsou bytosti, o kterých pocházejí zmínky pravděpodobně od starogermánů. Samozřejmě díky knihám a příběhům o nich, vzniklo taky mnoho druhu elfů a každý si je představuje jinak.
Ale to co mají společné je spojení s lesy a přírodou.

Většinou se pojmem elf označují zároveň i víly, skřítci, apod. Což není tak úplně správné.

Ti naši elfové, o kterých chci ale mluvit já, jsou malého vzrůstu. A dají se dobře rozeznat díky špičatým, nebo alespoň zvláštním, uším. Povětšinou mají i křídla. Jsou to bytosti dobré a "čisté", proto jsou nejčastěji spojovány se světlými (hlavně bílou) barvami.

Další věc s nimi spojená je ta, že na obranu používali luky a šípy - ovšem bojují jen velmi výjimečně a neradi.

Jinak jak už jsem řekla, díky spojení s lesem, jsou považovány za jakési ochránce lesů a spolupracují s živly.

Zajímavost: V elfském jazyce vznikají i teď písně.

Jak vytvořit štít + něco o něm

19. června 2010 v 19:28 | Anya
Jak každý víte, v magii neexistují jen andělé, duchové dobří, ale i duchové špatní, démoni a astrální příšery (budu jim říkat potvory) a ještě mnohá jiná stvoření. Při vykonávání obřadů, kouzlení a různých jiných věcěch - například i vidění aury - jsme my, čarodějové, čarodějky mágové a kouzelníci, hodně zranitelní. K tomu tady máme štít, který by nás měl chránit. Už jak obecně nebo i ochraňující třeba proti démonům apod.

Indigové děti: Vyvolení nebo diagnoza?

19. června 2010 v 19:23 | Anya |  Nezařaditelné
Termín indigové děti pochází z Ameriky a je značně spekulativní.

Vychází pravděpodobně z hnutí New Age. Odborníci tento pojem často vůbec neznají, nebo se k němu staví velmi odmítavě. Psychologie žádný podobný fenomém nezaznamenává, indigové děti chápe jako pavědu a nebezpečný esoterický výmysl. Ověřitelné důkazy o existenci indigových dětí neexistují. Přesto jsou pro ně zřizovány speciální školy (Amerika, Čína), kde se vychází vstříc jejich "přirozenosti", na internetu najdete poradny pro rodiče indigových dětí apod.

Hurááááá

16. června 2010 v 18:26 | Anya |  Něco o mě
Flowers
Taková malá informace, ale pro mě je hodně důležitá a radostná :) a i pro vás to jen taková malá informace. Je to o tom, že jak jsem minulý týden dělala písemné a praktické zkoušky, tak teď jsem měla ústní "dnes" a i když jsem se moc neučila, protože jsem líná :) (no učila spíš opakovala a to teprv včera) tak se mi povedlo to udělat a to dokonce na JEDNIČKU!!! Já tomu stále nemůžu uvěřit, protože zároveň k tomu mám vyznamenání což mají jen 4 lidi ze třídy plus Já a to nás je dvacet z toho dva jdou v září kvůli neuzavřených známek, blbci. Takže tohle je moje radostná informace a i chvíle a v pátek to bude teda oslava, protože jsme to dali všichni což nebývá často hold jsme to ale šikovná třída, škoda že se rozcházíme, ale určitě se ještě uvidíme, ale to tu už nepatří. Tak se všichni mějte a dneska tu něco určitě přidám ať to tu nezeje prázdnotou :D

Next Avatars

12. června 2010 v 19:01 | Anya |  Avatary
Zase jsou tu další avatary. Nevím hodně mě baví a na laye nemám moc náladu. Včera jsem schválně sledovala jaké bude počasí a v Ostravě mají být bouřky a pršet v odpoledních hodinách a je skoro sedm a nic né že by mi to vadilo strávila jsem den na koupališti na Vřesině jestli to někdo zná a krásně jsems e opálila což byl můj záměr, ale taky se pořádně unavila a to jdu dneska večer s holkama do oslavovat že nás vzali k poslední zkoušce. No teď ty slíbené avatary. Jsou s motivy květin a ovoce :)
Mám to v kapse !

11. června 2010 v 15:46 Něco o mě
Okurka
Takže jsem dneska volala třídní kvůli výsledkům a pořád tomu nemoho uvěřit, protože písemné jsem dala za 1 a to si myslím, že mi tam něco chybělo určitě a praktické mám za 2. Teď ještě ústní a konec. Téda pořád tomu nemohu uvěřit, ale je to tak :)

První zkoušky za mnou

10. června 2010 v 20:42 | Anya |  Něco o mě
Strawberry
Takže mám za sebou první závěrečné zkoušky hurá :D jsem tak ráda, že je to za mnou, protože to bylo úmorné. V úterý jsem psala písem né a to jsem z nich neměla vůbec žádný strach, ale jakmile přede mne daly papír tak jsem na všechno zapoměla naštěstí postupem času jsem si na všechno vzpoměla tak uvidíme zítra to budu volat do školy jak to dopadlo atd..

Avatars from Prince of Persia: The Sands of time IV.

7. června 2010 v 19:01 | Anya |  Avatary
A do třetice všeho dobrého, ale tyhle jsou poslední, protože už nemám obrázky z ceho bych je mohla dělat teda alespoň jsem nic nenašla jen samé opakující se.


Avatars from Prince of Persia: The Sands of time III.

7. června 2010 v 18:56 | Anya |  Avatary
A další avatary, ale tyhle jsou staršího data :)


Avatars from Prince of Persia: The Sands of time II.

7. června 2010 v 18:07 | Anya |  Avatary
A zase něco z mojí zbírky. Včera jsem se no ani jsem se nenudila, ale jelikož zítra dělám závěrečné zkoušky tak jsem neměla moc času na blog a počítač celkově a tak jsem si pro odreagovaní udělala další avatary z jmenovaného filmu Prince of Persia: Tje Sands of time. Ano ten film mě hodně zaujal, ale to jsem už psala u předchozího článku :) Takže nedoufejte že to bude mistrovské dílo je to jen tak pro zábavu a taky jsou v celé své kráse.


Skytové - Tajemný národ minulosti

7. června 2010 v 17:58 | Anya |  Nezařaditelné
TRYSKEM se přihnala jízda kočovného národa, zahalená prachem, sedlové brašny nadité kořistí. Přibližně od sedmého do třetího století př. n. l. ovládal tento tajemný národ eurasijské stepi. Zapsal se do dějin - a zmizel. Stopu po něm najdeme dokonce i v Bibli. Byl to národ Skytů.
Stepi táhnoucí se od východoevropských Karpat až na území dnešního jihovýchodního Ruska byly po staletí domovem kočovníků a stád divokých koní. Nejpozději v osmém století př. n. l. se kočovné kmeny stěhovaly směrem na západ následkem vojenské akce čínského císaře Süana. Skytové při svém postupu na západ bojovali s Kimmerii, kteří ovládali Kavkaz a oblast na sever od Černého moře, a tento národ vyhnali.
V honbě za bohatstvím Skytové vydrancovali asyrské hlavní město Ninive. Později se s Asýrií spojili proti Médii, Babylónii a jiným zemím. Svými útoky zasáhli i severní Egypt. Z toho, že město Bet-šan v severovýchodním Izraeli bylo později nazváno Skythopolis, lze usuzovat, že nějakou dobu Skytové okupovali i toto území.
Později se Skytové usadili ve stepích dnešního Rumunska, Moldávie, Ukrajiny a jižního Ruska. Zde velmi zbohatli jako překupníci zboží, které řekové prodávali výměnou za produkty od pěstitelů obilí na území dnešní Ukrajiny a jižního Ruska. Skytové obchodovali s obilím, medem, kožešinami a dobytkem, jež prodávali za řecké víno, textil, zbraně a umělecké výrobky. Tak si nahromadili neuvěřitelné bohatství.

Vlkodlaci v legendách 2/2

7. června 2010 v 17:49 | Anya
Vlkodlaci a současná věda
Náhled dnešních lidí na vlkodlaky je samozřejmě poznamenán vědeckými výklady. Těžko v dnešní době bude někdo věřit pověstem, i když je znají asi všichni. Nezapadají už do dnešního světa. Lidé už neznají podněty, které vedly jejich předky k takovýmto pověrám.
Dnešní věda vysvětluje výskyt vlkodlaků pomocí duševních ale i jiných nemocí. Jsou to převážně tyto:

Lykantropie
Nejznámější je pochopitelně lykantropie. Je to nemoc, při které se postižený domnívá, že je nebo že se dokáže proměnit ve vlka. Při těžkých záchvatech zuřivosti, při kterých postižený může vykazovat i nadlidskou sílu, dochází i k napadání ostatních osob. Někdy se dokonce postižený pokouší napadenému prokousnout hrdlo.


Vlkodlaci v legendách 1/2

7. června 2010 v 17:48 | Anya
Starověká mytologie

Vlkodlaci a pověry
Zde je takový menší přehled nejrozšířenějších pověr, jaký se mi podařilo zjistit. Naprostá většina pochází z lidských zdrojů a týká se hlavně Evropy. Lidé ale znají vlkodlaky po celém světě, dokonce i tam, kde nežili nikdy vlci. Pověry o vlkodlacích lze najít proto snad úplně všude. S většinou zde uvedených informací ale osobně nesouhlasím. Jsou to ve většině případů jen pověry a lidské výmysly. Můj názor a skutečnost hledejte v části Skutečnost.
Od té doby, kdy s námi lidé ztratili kontakt se začal pohled na nás velmi měnit. Lidé na nás ale nikdy nezapomněli úplně. Vědomí toho, že existujeme se uchovalo v nesčetných pověrách a vyprávěních. Tyto pověry se mezi lidmi nejvíce rozšířily za středověku a to nejvíce v XVI. století. Tehdy se asi také vzdálily nejvíce od pravdy. Zásluhu na tom měly jistě různé "vědecké" práce na toto téma. Později se podobně jako upíři stali i vlkodlaci námětem mnoha spisovatelů a poté i filmařů. Tehdy byly lidové pověry pokrouceny a upraveny jednotlivými autory. Tento stav v podstatě trvá až dodnes.